sobota, 14 maja 2016

Skąd pochodzi technika decopupage?

 Decoupage to z języka  francuskiego inaczej wycinać.Prawdziwą ojczyzną tej techniki są Chiny.Przez wiele wieków wyciętymi z papieru wzorami zdobiono lampiony, pudełka, niewielkie meble, ale też okna. Stamtąd decoupage przywędrował najpierw do Włoch, a potem rozprzestrzenił się po Europie, stając się jednym z typowo kobiecych hobby, choć i takim mistrzom jak Pablo Picasso czy Henri Matisse zdarzało się sięgać po tę technikę.
                                                                                                                                                                                                                                                                               Decoupage zwany jest tez techniką serwetkową ,najlepiej się do tego nadają serwetki.Wybrany motyw wycinamy lub   delikatnie wyszarpujemy.i naklejamy delikatnie na wybranym przedmiocie.                                   Następnie malujemy tyloma warstwami lakieru  aby zatarła się różnica pomiędzy tym miejscem gdzie jest papier ,a tym gdzie go nie ma.
                                                                      Zamiast serwetek możemy tez używać papieru ryżowego  bądż wówczas  specjalnego papieru do decoupage  Można też użyć zwykłego papieru z drukarki  ,wówczas konieczne będzie nanosić wielokrotnie   lakier.                                                                                     Decupage nie jest trudny i daje fantastyczne efekty i jest wciąż modny.                               W tej technice stosujemy farby i lakiery akrylowe wodne,nie maja żadnego zapachu.Mogą nawet używać  te osoby które mają alergię .
                                                                     Dzięki decoupage możemy zmieniać wygląd naszego mieszkania ,a starym meblom nadać nowy wygląd.  W wielu sklepach możemy kupić specjalne drewniane przedmioty pudełka,skrzynki,doniczki,ramki do zdjęć ,tacki i przeobrazić je w prawdziwe dzieło sztuki.
                                                                         Myślę że chodż trochę przybliżyłam temat tej nowej wspaniałej techniki.Sama zaczynałam od prostych przedmiotów.Uczyłam się stopniowo i nadal się uczę tej techniki.  
                                                                                                                                     Wspaniale odpoczywam przy tym hobby,to moje ulubione hobby.Mogę zawsze coś nowego  wymyślać.Serdecznie zachęcam do wypróbowania swoich sił.Na zdjęciach przedstawiam  drewnianą herbaciarkę z sześcioma przegródkami którą zrobiłam sama jako początkująca .
                                                                                                                                                                                                 

     style="display:inline-block;width:300px;height:250px"
     data-ad-client="ca-pub-5587865705167228"
     data-ad-slot="9871058397">

4 komentarze:

 1. fajny post, Edytko zmień proszę linka do bratkowej zabawy, tak zeby prowadził do posta z pracą, bo teraz przekierowuje do całego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.dziękuję za komentarz i odwiedziny.Tylko ja nie umiem wstawić linka do bratkowej zabawy.

   Usuń
 2. Chciałabym się nauczyć tej techniki, można z niej takie cuda wyczarować! Chociaż mój dom jest urządzony w stylu nowoczesnym, to jednak podobają mi się takie dodatki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.Dziękuję za komentarz.Ta technika rzeczywiście wydaje się trudną.Po kilku latach sama nauczyłam się tej techniki.Trzeba tylko dużo ćwiczyć.Decoupage bardzo mi się podoba,a takie dodatki są świetne i ładnie wyglądają w naszym mieszkaniu

  OdpowiedzUsuń